Swinoujscie pokoje Swinoujscie  Swinoujscie  Swinoujscie  Swinoujscie  Swinoujscie  Swinoujscie  Swinoujscie  Swinoujscie
Apartament Tcza winoujcie

Świnoujście

Świnoujście to miasto leżące na 44 wyspach - największe z nich to Wolin i Uznam - szczyci się najszerszymi w kraju, przeszło stumetrowymi plażami. Dzięki łaskawym prądom morskim plaże te z roku na rok rosną.
Na turystów czekają tutaj szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe po polskiej i niemieckiej stronie granicy, rozrywki plażowe, ciekawe imprezy odbywające się przez całe lato w muszli koncertowej przy deptaku i w amfiteatrze.

Miasto od lat jest cenionym uzdrowiskiem. To za sprawą jodu w powietrzu, złóż borowiny i odwiertów solanki.

Jakość oferowanych usług została potwierdzona już dwukrotnie przyznaniem tytułu "Błękitnej Flagi".


Będąc w Świnoujściu warto zwiedzić i zobaczyć:


Wieża Widokowa
Muzeum Przy Latarni Morskiej
Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Fort Anioła
Zachodni Fort Artyleryjski
Fort Gerharda

Kolejnym atutem miasta to bliskość Niemiec.
Do Niemiec można dostać się łatwo i to na różne sposoby. Przejście graniczne jest usytuowane w ok. 1,5 km od centrum miasta. Do Ahlbeck, kolejne 2 km, zawsze możemy dojść pieszo (najlepiej plażą) albo podjechać rowerem. Dla ruchu samochodowego (tylko do 3,5t) otwarte są dwie ulice.


Wzdłuż niemieckiego wybrzeża wyspy Uznam możemy podróżować autobusem, koleją - w październiku otwarta została stacja kolejki UBB w centrum Świnoujścia.


Polecamy rejs - ze Świnoujścia. Do kurortów niemieckich regularnie kursują statki wycieczkowo-handlowe. Można dopłynąć np. do Zinnowitz, przejść się do Ahlbeck i wrócić kolejnym kursem. Nową atrakcją jest otwarte niedawno Oceanarium w Stralsundzie - jedno z najwiekszych w Europie

 

Zawsze aktualne informacje turystyczne i aktualne wydarzenia na stronie Świnoujścia.